Lisaks sellele kulule maksis võistlus ise 60 miljonit eurot, korraldaja rahakotist võttis see 35 miljonit. Pole siis imestada, et Aserbaidžaan oli sunnitud osa raha võtma eelarverealt, mis tegelikult oli mõeldud riigi laguneva veevärgisüsteemi parandamiseks. Ent see riik tahtis tõesti väga võita ja Eurovisionit korraldada.
LOE KA: "La Forza" juhib ametlikku Eurovisioni ennustustabelit
Kõige kuluefektiivsemalt on viimasel kümnendil suutnud majandada Rootsi, kes korraldas Eurovisioni 2013 Malmös. Nad üritasid hoida kulusid 15-20 miljoni euro juures, samas tuua kohale võimalikult palju turiste, kes rohkelt kulutaks. See toimiski. Arvestades, et Eurovisioni teleauditoorium on 180 miljonit inimest, tekitab see korraldajamaale turiste ka pikemas perspektiivis. Ja nii saabki väita, et Malmö Eurovision võib olla ennast tänaseks täiesti plussi teeninud.
Möödunud aastal korraldas Eurovisioni Ukraina. Probleemides visklev riik pidi leidma 25-30 miljonit eurot. Palju sellest tänaseks on tagasi saadud, veel ei tea. Üks Eurovisioni lauluvõistluse korraldamise põhiprobleeme ongi see, et kogu võistlus tuleb üles ehitada loetud kuude jooksul, mitte aastatega, nagu näiteks olümpiamängud. Ja mõju korraldajamaale on pikaajaline.
LOE KA: Testi, milline Taylor Swifti lugu sa oled
Raha on seega vaja palju ja kiiresti. Pöörased LED-põrandad ja seinad on saanud selle ürituse kohustuslikuks elemendiks. Pole mingit võimalust, et produktsioonilt erilist kokkuhoidu paistaks. 15-25 miljonit eurot läheb võistlus maksma niikuinii. Tänavuseks võistluseks Portugaliks on esialgne eelarvesuurusjärk 23 miljonit. Ehk siis - kulud on Tallinnas toimunud Eurovisioniga võrreldes tänaseks minimaalselt kaks kuni kolm korda suuremad.