Best of Kelk ehk Kelgu selle nädala 3 kõige põnevamat uudist
Retro FMi saatejuht Rain Kelk õnnistab argipäeviti kuulajaid kõige põnevamate ja naljakamate uudistega. Millised olid selle nädala kolm kõige põnevamat uudist?
Retro FMi saatejuht Rain Kelk õnnistab argipäeviti kuulajaid kõige põnevamate ja naljakamate uudistega. Millised olid selle nädala kolm kõige põnevamat uudist?
Hiinlane maksis BMW eest müntidega, pood luges neid üle 10 tundi
Kuigi osadele näib, et sularaha hakkab maailmas taanduma ja ajalukku vajuma, siis on palju ka neid, kes sooviks äri ajada vanamoodi. Üks Hiina mees tõusis nüüd meedia huviorbiiti, sest maksis BMW auto eest puhtalt müntides.
Klient nõudis poes, et ta saaks 51 000 eurot maksva auto esimese osamakse teha enda poolt kogutud kõlisevas. Putiani linnas asuv pood pani terveks ülejäänud päevaks uksed kinni, et töötajad saaks üle lugeda kümnes suures kastis kohaletoimetatud münte. BMW esimese osamakse suuruseks oli ligi 9000 eurot. Autopoe töötajatel kulus sadade tuhandete sentide üle lugemiseks 10 tundi.
Naine oleks jõulukaardi sädelevast tolmust peaaegu pimedaks jäänud
Sädeleva puru ehk glitteriga kaunistatakse riideid, meikimisvahendeid ja isegi magustoite. Populaarse ja ohutuna tunduva puru kasutamisel on siiski omad riskid, eriti kui see satub näiteks silma.
Üks 49-aastane briti naine käis hiljuti oma punetava silmaga silmaarsti juures, sest see tegi valu ja lisaks oli ka nägemine halvenenud. Alguses arvas arst, et naine on saanud silmavõrkkesta herpese. Kuid üsna pea lükati see versioon ümber. Kui arst vaatas sarvkesta kahjusid mikroskoobiga, siis leidis ta sealt midagi sädelevat. Sel hetkel tuli naisel meelde, et talle oli silma läinud jõulukaardil olnud glitterit. Silmas paakunud puru poolt tekitatud vaevused meenutasid oma sümptomitelt herpes-põletikku.
Nüüd soovitavadki meedikud terviseala ajakirjas British Medical Journal, et arstid peaks patsientidelt alati sellisetel juhtudel glitteri kohta küsima, isegi siis, kui märgid näitavad, et tegemist võib olla tavalise silmapõletikuga.
Hipsterid armusid pudelisse villitud toorvette, kuid selgus, et tegemist oli tavalise kraaniveega
USAs Silicon Valleys on trendikas juua toorvett. Kalli hinnaga müüdavat vett reklaamitakse heade tervisemõjudega ja väidetakse, et toorvees on ohtralt mineraale ja probiootikume. Reklaami järgi peaks tegemist olema filtreerimata allikaveega, mille liitri eest küsitakse 5 eurot. Ettevõte Live Water firma müüb oma klientidele ''Fountain of Truth'' nimelist toodet, mis on väidetavalt pärit Oregonis asuvast Opal Springs nimelisest allikast.
Ajakiri Men’s Healthi poolt läbiviidud uuringu kohaselt on vesi tõesti pärit sellest allikast, nagu ka kõikide seal piirkonnas elavate tavaliste inimeste kraanivesi. Kui toimetaja küsis seda asja toorvett kalli hinnaga müüvalt ettevõttelt, siis nad tunnistsid, et tegelikult müüvad nad klientidele tavalist Oregonist pärit kraanivett. Ehk teisisõnu – igaüks võib reisida Jeffersoni maakonda ning täita oma kanistrid selle “imeveega”. Kuna Live Wateri vett ei ole töödeldud müügi jaoks, siis on selle säilivus teistest pudelivetest palju lühem.
E-R 6-10
Retro FM Hommik/rauno@retrofm.ee
E-R 6-10
Retro FM Hommik/maris@retrofm.ee
E-R 8:40
Retro FM Hommik
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
Programmi- ja muusikajuht
marika@retrofm.ee
Hommikusaate toimetaja, sotsiaalmeediaspetsialist
triin@retrofm.ee