Best of Kelk: millised pildid kohtinguäppides kõige paremini töötavad?
Retro FMi saatejuht Rain Kelk toob igal nädalal raadiokuulajateni kõige ägedamaid uudiseid maa ja mere tagant. Siin on selle nädala kolm parimat uudist.
Retro FMi saatejuht Rain Kelk toob igal nädalal raadiokuulajateni kõige ägedamaid uudiseid maa ja mere tagant. Siin on selle nädala kolm parimat uudist.
Kohtinguäpp paljastas, millised fotod tõmbavad rohkem tähelepanu
Kohtuinguäppides oma profiili loomisel tasuks olla aus ja avatud. Üleslaaditavaid pilte ei ole mõistlik liiga palju tuunida, et need vastaks ikka tegelikkusele. Fotod inimese näost on tavaliselt sellistes nutirakendustes ka profiilipildiks.
Kohtinguäpp Plenty Of Fish viis enda kasutajate seas läbi küsitluse, mille kohaselt muudavad profiilipildi huvitavamaks kolm asja. Teistest rohkem teateid saavad need isikud, kelledel on endast vapustav portreepilt. Lisapunkte saate siis, kui isik, kes endast selfit teeb, asub looduslikult kaunis kohas või on nunnu lemmikloomaga. Sellised pildid huvitavad 87% kohtinuguäpi kasutajatest.
Kõige vähem köitvamad on selfid, kus isik poseerib huuled torus või kasutab enda näo katmiseks näiteks koerafiltrit. Ka halva kvaliteediga pildid jäetakse koheselt vahele. Enda portreefotot või profiilipilti ei tasu teha ka vannitoas või nii, et taustaks jäävad enda elamise sassis toad.
Ameerika noored tahavad järjest vähem näost-näkku kohtuda
Värske uurimus näitab, et Ameerika Ühendriikide teismelised kohtuvad järjest vähem näost-näkku. Ligi 35% tänavu uuringus osalenud 13–17-aastatest noortest soosis nutitelefoni ja 32% näost-näkku kohtumisi. Kui analoogne uuring tehti 2012. aastal, siis reaalne kokkusaamine oli veel selgelt populaarsem. Toona eelistas näost-näkku kohtumisi 49% ja telefoni kaudu suhtlemist 33% vastajatest.
Üksinduse võrku ei tasu kinni jääda-spetsialistid annavad nippe, kuidas parem enesetunne saavutada
Üksindust on seostatud mitmete erinevate haigustega nagu südamehaigused, unetus ja masendus. Kõigil aga ei ole võimalust olla teiste inimeste seltskonnas. Spetsialistid annavad nüüd nippe, mida inimene saaks ise teha, et ta vähem ennast üksikuna tunneks.
Hommik tasuks alati alustada hea ja positiivse muusikaga. Kuulata teel tööle humoorikat raadiosaadet (näiteks RetroFMi hommikuprogrammi) ja jätkata enesetunnet tõstvate laulude kuulamist läbi klappide ka töö juures. Õhtul tasuks eelistada sarju ja filme, mis on positiivsed. Meelelahutusega muremõtted kaovad ja enestunne muutub paremaks ka üksildasena.
Teiste inimestega tasub aga kontakti hoida kõikvõimalike meetoditega. Kui füüsiline kohalolu ei ole võimalik, siis võivad abiks olla videokõned ja häälteated. Tšätid ja teised sõnumineerimisteenused ei sobi, sest nad tihti ei edasta saatjast pilti. Teiste inimeste sekka tasub alati minna, kui vähegi võimalus tuleb. Olgu selleks, siis mõnes poes järjekorras seismine, töökaaslastega õhtul väljas viibimine või mõni festival. Uue hobiga alustamine on üks lihtsamaid viise tutvuda uute inimestega. Ka sotsiaalmeedias võrgustumine, erinevatesse teemavestlustesse registreerumine või näiteks blogi pidamine võivad pakkuda igatsetud vaheldust rutiinsele argipäevale.
E-R 6-10
Retro FM Hommik/rauno@retrofm.ee
E-R 6-10
Retro FM Hommik/maris@retrofm.ee
E-R 8:40
Retro FM Hommik
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
L 10:00
Kinovärgiga mandariin
Programmi- ja muusikajuht
marika@retrofm.ee
Hommikusaate toimetaja, sotsiaalmeediaspetsialist
triin@retrofm.ee