Eestlased on Hispaaniasse reisimise ja ka kolimise vastu juba aastaid huvi tundnud. Thomas Kiilaspää, kes seal kohapeal kinnisvaraga viimased 5 aastat on tegelenud, räägib, et seal elamine ja töö leidmine ei ole aga pudrumäed ja piimajõed. Küll aga sobib sealne hästi teiseks koduks – näiteks talvekorteriks, kuhu Eestimaa külmade talvede eest pageda. "Ei tee paha endale sinna osta kodu number 2. Minul oli ka see põhjus just sinna kinnisvara soetada, sest ütleme nii – Hispaania asub praktiliselt maailma lõpus," räägib Thomas, et see pakub kindlust praeguse heitliku olukorra eest maailmas.
Mehe sõnul on enne kinnisvara seotamist kõige tähtsam teha korralik eeltöö. "Number 1 asi Hispaaniasse kinnisvara ostes on jälgida piirkonda. Mina uurisin piirkondi enne kinnisvara soetamist 3 aastat. Olulist rolli mängivad kliima, ümbruskond, mis rahvus on sinna koondunud ja muu selline," annab Thomas nõu. "Uusarendustes on tavaliselt 99,5% eurooplased."
Elupaiga soetamisel aga tasub teadjamatelt nõu ja tuge küsida, sest üksi võib teekond olla keeruline. Thomas teadis omast käest rääkida: "Kui ma pangas arveldusarvet avada püüdsin, ajasin ma kõik paberid korda, aga siis öeldi Hispaania pangas mulle, et "vabadust, aga te olete venelane." See tähendab, et ei saada Hispaanias ikkagi aru, kus on Baltikum."
Maris tundis huvi, kas sinna elama asudes peaks hispaania keel suus olema või saab ka ilma hakkama. "Ei pea, eriti rannikualadel, sest kõik räägivad seal ka inglise keelt ja sa saad sellega kõik toimingud ära teha," vastas Thomas.
Kui palju maksab kinnisvara Hispaanias? Kui suurest bürokraatiast end läbi närima peaks? Kuula allolevast intervjuust!