"20. juubeligala oli väga võimas ja kohapeal üsna haarav just visuaalsete lahenduste poolest. Kui hakata võrdlema lavashowd, siis pigem oli see tagasihoidlik ja tavaline. Meenub eelmistest aastatest Winnie Puhhi tagurpidi tehtud video, Tenfold Rabiti keerlev diivan ja vist Kerli grandioosne kleit. Genka tugitoolil pole siin midagi vastu panna, kuigi selle bodypumbi tibide taustal saali toomine oli päris efektne," nendib Märks.
Kuid, kui palju ja mis täpsemalt on Eesti muusikas 20 aasta jooksul muutunud kui näiteks Nexuse, Caateri ja Pearu Pauluse muusika siiani hinnas ning oodatud on? Nexuse ülesastumine tõi 15 aastat tagasi tegutsenud bändile sekunditega üle neljakümne esinemispakkumise. "Just. Markku Tiiduma tehtud Caateri produktsioon töötab ka tänapäeval suurepäraselt. Lisaksin siia nimekirja veel DJ X tüübid, Ain Boltovski ja Ivar Männiku. Minu meelest on kõige paremini arenenud 20 aastaga hip-hop muusika. Paul Oja ja Bert On Beats eesrinnas," toob Märks näiteks ja lisab: "aga ka tantsumuusika Dave Storm, SynCole ja Madison Mars, kes mu meelest oleksid pidanud olema siin galal ka nomineeritud."
20 aasta jooksul on Märksi sõnul suurima töö Eesti muusikas ära teinud just meesmuusikud. "Kui lähtuda poplugudest, siis siin ilmselgelt on suure töö ära teinud Stig Rästa. Juba Slobodan Riveri ja Trafficuga oli seda uut hingamist tunda. The Suni esimene plaat on siiani nende parim. Taukar on olnud positiivne kuju ja leidnud omad kuulajad, sama ka Andres Kõpper aka Nöep - väga huvitav artist," mõtiskleb ta ja lisab: "Kahju on Inesest, kes oma muusikarada otsides minetas koostöö Sal-Salleriga, mis "15 magamata ööd" ajal suurepäraselt toimis. Muidugi muutumatult on head Smilers ja Terminaator, kuid mu meelest on kõigile midagi ja rohkem veel."
Kuigi Märksi sõnul on muusikat täna igale maitsele, ei ole ta täheldanud mõne žanri kadumist: "Lõuna-Eesti tantsumuusika ei olegi enam nii hull kui varasemalt tundus. Maailmas üldiselt on aga läptopi-diskoga liiale mindud." Pigem näeb saatejuht, kuidas žanrid segunevad: "Rokkbändid teevad koostööd DJ-ga ja vastupidi. Eestis võiks ka olla rohkem produtsente, kes teeksid remixe ja koostöid. Viimasel Eesti muusikaauhindadel pisut häiris etnomuusikute võidukäik, aga ju on siis akustilise kitarri trend nii võimas."
Eesti Muusikaauhindade 40. juubeligalal säravad samad artistid, kes tänagi? "40 aastat on piisavalt pikk aeg, et ring täis saaks. Olen täheldanud, et 20-30 aastat on see intervall, kui vanad lood uute kuulajate poolt avastatkse. Ühte näen küll ette: 40 aasta pärast võib panuse Eesti muusikasse saada Karl-Erik Taukar."