Hendrik Sal-Saller meenutab tööd plaadipoes 90ndatel: me arvasime, et see on Alice Cooperi-moodi mees, kes Cooperi plaate vaatab

Merje Merdik

muusikamuusika

Hendrik Sal-Saller paljastas Kristjan Hirmole, kuidas 90ndatel plaadipoes töötades Alice Cooperiga esmakohtus.

Smilersil saab 2023. aastal täis 30 tegutsemisaastat. "Siis hakkavad asjad juhtuma," lubab mees, et kui olukord laseb, siis tahaks selle tähistamise suurelt ette võtta.

1993. aasta piltegi toonasest Soome ansamblist Smilers näidanud Sal-Saller on esimesest koosseisust bändis ainsana siiani alles, nagu Sky Plusi Hommikuprogrammis selgus. "Ülejäänud mehed on aastate jooksul tulnud ja läinud. Mõtle ise, kui sa oled 10 aastat ühes bändis või 20, siis võib juhtuda, et tahad või ei taha muud teha. Mina ei oska muud tahta, tunnen end ülihästi ja pole kordagi tundnud, et peaks mujale bändi minema."

Hendrik Sal-Saller ja Kristjan Hirmo

30 on vaheetapp, loodame, et kunagi saab teha ka Smilers 100, jõuti järeldusele: "Ma kuskilt juba kuulsin, et kuskil oli välja mõeldud, et teadlased juba teavad, kuidas hakata eluiga pikendama."

Kas muusik on kunagi pidanud kella peale päristööd ka tegema?

Sal-Saller on olnud Tallinnfilmi valgustaja ja töötanud ka plaadipoes: "Seal oli vaja iga hommikkella peale kohale olla, ei mäletagi enam, kas 9 või 10 oli avamine. Mitte vannitoaplaadipoes, vaid heliplaadipoes siis. Selgitan noortele: kunagi oli muusika salvestatud imelikele ketastele. Mäletan meie plaadipood oli Soome suurim. Seal oli tuhandete kaupa vinüüle ja kuskil oli CDdega uudistooteriiul nurgas ka. Ühel hetkel hakkasid vinüülid kaduma, CDd tulid asemele ja nüüd oleme kohas, kus pole enam plaadipoodegi. Ja samas koguvad kassetid ja vinüülid jälle hoogu veidi."

Poes pidid olema kella peale tööl, olenemata sellest, kas käisid eelmine õhtu Alice Cooperiga peol või mitte, rääkis Sal-Saller: "Vaata, kui sa töötad plaadipoes, siis saad plaadifirmadelt kutseid kontsertitele ja pidudele, kus ikka kohtusid muusikutega. Alice Cooperiga oli mu esimene kokkupuude, kui ta tuli mingi tüübiga sinna meie poodi, keegi siis ütles kolleegidest, et tundub nagu Alice Cooper. Siis keegi jälle ütles, et ei ole. Vaatasime siis veidi teravamalt ja saime aru, et ongi Alice Cooper, kes vaatab Alice Cooperi plaate! Ja siis oma töötajad võtsid sektsioonist kõik plaadid ja võtsime autogrammid peale. See oli 90ndate algus, kui ka Smilersiga umbes alustasime," tõdeb Sal-Saller ja lubab vaadata retropilte oma bändist ka sel ajal:

Smilers/Foto: erakogu Smilers/Foto: erakogu

E-R 6-10

Kristjan Rabi

Wannabe trummar

E-R 6-10

Robert Kõrvits

Ornitoloog

.

Tanel Padar

100% rock'n'roll

.

Laura Prits

Rokitšikk