Poepidaja: noored ei viitsi kitarri õppida
USA juhtiv muusikariistu müüv poodidekett Guitar Center on sattunud majanduslikesse raskustesse ning ei suuda toime tulla võlakoormaga, mis ulatub miljardi dollarini.
USA juhtiv muusikariistu müüv poodidekett Guitar Center on sattunud majanduslikesse raskustesse ning ei suuda toime tulla võlakoormaga, mis ulatub miljardi dollarini.
Hetkel otsib 280 poega kett uusi finantseerimisvõimalusi ning peab plaani struktuurimuudatusteks, kirjutab Los Angeles Daily News.
Poepidajad nendivad, et olukorra peamine põhjus on inimeste muusikamaitse totaalne muutus. „Suurem osa sellest, mis müüb, on täna räpp ja hip-hop,“ sõnas keti kauplust Nashville’is pidav George Gruhn. „See surub teised muusikavormid kõrvale, ent samas ise nad muusikainstrumente palju ei kasuta.“
Kitarrisoolod on moest läinud ja Gruhni sõnul mõtlevad ka paljud selle pilli tormilised austajad oma instrumentide kollektsiooni vähendamisele. „Ei saa öelda, et müük oleks päris surnud, ent üleüldiselt on kogu pillide müük väga valusa surve all,“ lisas Gruhn.
Tema sõnul on probleem ka selles, et tõeliselt noori ja andekaid staare, kelle tuules muusikariistade müük tõuseks, lihtsalt enam pole. Samal ajal lahkuvad vanad iidolid juba areenilt – näiteks Eric Clapton ei taha enam tuuritada.
VÕIDA: Rock FM kingib kontserdireisi Soome Metallicat kuulama
Sarnaseid mõtteid jagab ka poe Mugzey Music pidaja Louie Concotilli: „Rock on peaaegu surnud. Seda praktiliselt ei eksisteeri. Noori, kes seda pilli õpivad, peetakse veidrikeks. Ja need, kes viitsivad õppida, teevad seda ka Youtube’i abil, mitte ei lähe korraliku õpetaja juurde.“
Eelmisel aastal USAs tehtud uurimus näitas, et viimase kümne aastaga on elektrikitarride aastane müük kukkunud 1,5 miljonilt pillilt ühele miljonile. Legendaarsed kitarre tootvad ettevõtted Gibson ja Fender on rahalistes raskustes, PRS Guitars vähendas personali ja hakkas tootma odavamaid pille.
E-R 6-10
Ornitoloog
N 16-18 MasinaWärk
Moto- ja kidrameez