Universal Music Baltics'i esindaja Leen Kadakas:
Lüürika versus tavalise muusikavideo otsused taanduvad eelkõige kindlasti eelarvele ja milliseid investeeringuid ollakse nõus artisti tegema.
Lüürikavideod on eriti popid tänu YouTube'i populaarsusele ja et neid saab teha kiirelt ning väiksemate kuludega. Klassikalise nn. muusikavideo tegemine on kindlasti kallim ja ka aeganõudvam, singli reliisimine on selle kõrval palju kiirem protsess. Ka mitmete rahvusvaheliste giga-artistide puhul pannakse singli-reliisile juurde lüürikavideo, et samal ajal olla kõigis muusikat edastatavates keskondades ja tavalise muusikavideo otsus tehakse hiljem – et singlile hoogu juurde anda või kui singlil läheb väga hästi, et visaalse poolega seda veel uuele tasemele tõsta.
Korralike muusikavideote tase on väga kõrgeks läinud ja niisama muusikavideot muusikavideo tegemise pärast pole mõtet teha, korralikul muusikavideol ei ole ka teledes enam regulaarset väljundit, et sellele panustada. Samas on võimalik ka väga korralikke muusikavideosid teha suhteliselt soodsalt – aeg ehk ongi siin see põhiline faktor, kuna muusikavideo tegemisega on enamasti suurem hulk inimesi seotud, kes kõik oma aega väärtustavad.
Kohalike artistide puhul on tihti mulje, et panustatakse korralikku videosse, aga kõik muu jääb tähelepanuta – selle asemel võiks hoopis planeeritud summa kulutada muusikaproduktsiooni või ka promosse. Lihtsalt muusikavideo ei vii artisti kuhugi, kui seal juures ei ole korraliku promoplaani ja süsteemset tegevust.
Universal Music on oma kohalikele artistidele teinud erinevaid versioone. Viimasel ajal oleme proovinud ka lüürikavideo puhul panustada rohkem liikuvasse pilti ja tulemus on justkui midagi vahepealset, mitte seisukaadril sõnad ekraanil: