Ühe bändiliikme isa oli 1970ndatel diskomuusika produtsent
Thomas Bangalteri isa, Daniel Vangarde oli 1970ndate produtsent ning laulukirjutaja, kes tootis Euroopas diskoalbumeid. Tema mõju on tunda ka Daft Punk´i loomingus.
Daft Punk´i algupärane nimi pandi Beach Boysi laulu järgi
Varastel 1990ndatel, enne kui sündis Daft Punk, musitseerisid Thomas Bangalter and Guy-Manuel de Homem-Christo bändis nimega Darlin', mis sai nime 1967. aastal avaldatud Beach Boysi loo järgi.
Nad võtsid nime Daft Punk neile kirjutatud halvast arvustusest
Thomas Bangalter and Guy-Manuel de Homem-Christo tegid uue bändi ja võtsid bändile uue nime pärast ilmunud arvustust, kus bändi Darlin´ nimetati “daft punky thrash”.
Bänd koosnes algupäraselt hoopis kolmest mehest, kellest üks mängis ka bändis Phoenix
Kui bänd kandis veel nime Darlin´, mängis Thomas Bangalter basskitarri, Guy-Manuel de Homem-Christo kitarri ning Laurent Brancowitz trumme. Brancowitz liitus hiljem Phoenixiga, kus hakkas mängima hoopiski kitarri.
Algusaegade esinemistel ei kandnud nad kostüüme
Varajastel esinemistel ei kantud kostüüme. Alles pärast debüütalbumi ilmumist hakati kandma näomaske.
Nad hakkasid kiivreid kandma alates teise albumi ilmumisest
2001.aastal, kui ilmus nende teine album nimega “Discovery”, hakkasid Bangalter ja Homem-Christo kandma oma kuulsaid robotikiivreid ja võtsid suunaks futuristliku esinemisstiili.
Bänd LCD Soundsystem kirjutas Daft Punk´ist kaks lugu
New Yorki bänd LCD Soundsystem viitas Daft Punkile nende 2002. aasta debüütalbumil “Losing My Edge”. Kolm aastat hiljem avaldasid nad loo “Daft Punk Is Playing at My House”.
Nende kostüümide üle tehti nalja seriaalis “Flight of the Conchords”
Hipsterliku komöödiaseriaali osas tegi Uus-Meremaa indie-folk duo video, kus esinesid kaks viletsa väljanägemisega robotit.
Coca-Cola tegi Daft Punk´i kujundusega tooteid
2011.aastal tootis Coca-Cola eriväljalaske, mis oli saadaval ainult Prantsusmaal. Selle disain põhines roboti kostüümidel. Pudelid kantsid nime Daft Coke.
Nad salvestasid osa oma albumist samas stuudios, kus Muppeteid lindistati
Album “'Random Access Memories” on salvestatud stuudios nimega Henson Recording Studios, kus ka Muppetite laul “Rainbow Connection” tehti.