Kivisaar ütles, et tänapäeval näib nalja tegemine olevat keerulisem kui kunagi varem ja märkis: “Olen viimasel ajal tähele pannud, et üsna palju nalja tehakse selle ümber, et ei või enam üldse nalja teha.” Ta viitas sellele, kuidas tuntud inimesi sageli tühistatakse nende öeldu eest ja uuris seepeale Franzilt: “Kui palju oma teksti oled pidanud korrigeerima?”
Franz kinnitas, et naljade kohandamine on olnud pidev protsess: "Tegelikult sellega me võitlesime kõige rohkem terve aeg seda kirjutades, kui päris aus olla. Koguaeg käib see läbi, et kas me nüüd võime seda öelda."
Kivisaar leidis, et kui minna stand-up'i vaatama peaks publik mõistma, et kõik on mõeldud naljana. Franz jagas seda arvamust ja märkis: “Jah, aga tihtipeale seda ei juhtu ja tihtipeale nende naljadega inimestel tekib tunne, et “mind rünnati”, kuigi tegelikult see nii ei ole.”
Malmsten rõhutas, et komöödia peab sageli toimima ühiskonna peegeldusena, tuues esile probleeme läbi huumoriprisma. “Naljad on enamasti naljakad, sest need räägivad ühiskonna mingist päris probleemist, lihtsalt läbi kõverpleegli ja selle pärast on see naljakas.” Ta ütles, et komöödia on üks ühiskonna kriitilisemaid žanreid, kuid arvab, et tühistamiskultuuri tõttu peab ta samuti oma sõnadega ettevaatlik olema.
Kui Kivikas päris, kas Franz tunneb ka muret tühistamise pärast, vastas ta ausalt: “Eks ma ikka tegelikult kardan. Ma arvan, et kui tahta, siis saaks mind ikka ära tühistada nii mõnegi asja pärast seal,” vihjates, et tema stand-up sisaldab teemasid, mis ei pruugi kõigile meelepärased olla.
Franz Malmsteni stand-up tuuri “Unelmate elu” piletid on saadaval SIIN!
Kuula pikemalt allolevast heliklipist!