New York Timesi avaldatud rapordis selgus, et Facebook on lisaks eelmainitule võimaldanud kasutajate nõusolekuta Microsofti otsingumootoril, Bing, näha kõiki kasutaja sõbralistis olevaid nimesid, andnud Amazonile võimaluse kasutajate nimesid ja kontakte nende Facebooki sõprade kaudu kätte saada ning võimaldanud Yahool näha kasutaja sõprade postitusi, vaatamata sellele, et väitsid, et on taolise tegevuse aastaid tagasi lõpetanud.
Facebook väidab, et mainitud partnerettevõtted pole neile lubatud ligipääsu kuritarvitanud. Suhtlusvõrgustiku arenduste ja programmide juht Konstantinos Papamiltiadis rääkis, et näiteks selleks, et Spotify'sse sisselogides oleks võimalik sealt lahkumata Facebooki sõnumeid saata ja saada, pidid nad voogedastusplatvormile taolise teenuse võimaldamiseks ligipääsu andma.
Nii Spotify kui Netflix väidavad, et pole suurest võimust, mis neile Facebooki poolt antud on, kas teadlikud olnud või seda palunud ning pole kordagi kellegi privaatseid sõnumeid lugenud.
Kas seda uskuda või mitte, ei tea, kuid privaatsus on kahtlemata tänapäeva üks võtmeteemasid. "Kõik nimetatud privileegid on palju enamat, kui ettevõtted Facebooki oma süsteemi integreerimiseks vajaksid," kirjutas New York Times. Rapordi koostamisel uurisid Timesi ajakirjanikud sadu Facebooki dokumente, intervjueerisid üle 60 inimese, kelle seas oli endisi Facebooki töötajaid, äripartnereid ja valitsuse ametnikke ning advokaate.
Loe kogu raporti SIIT.