Taavi, meie seostame Aafrikat vaesuse, kõhuhädade ja kuuma ilmaga. Millega sina Ghanat vähemalt nüüd seostad, pärast seda käiku?
Ma seostan seda kõige hästi positiivse ja külalislahkega. Ilus, värvikas ja huvitavate inimestega. Nad on kuidagi sellised, kellega sa tahad suhelda, kes tunnevad su vastu huvi, kes tahavad, et sa aitaks neid... Euroopasse pääseda näiteks. Tutvusin ühe ajakirjandustudengiga, kes ütles kohe, et kas saad kuhugi Euroopasse mind aidata. Nad julgevad küsida abi, aga see ei ole selline senine almuse palumine, et anna raha või midagi sellist. Oli ka seda muidugi mingites piirkondades. Aga nad on ausad ja siirad pigem - tulevad julgelt ja ütlevad, et mul on sellised huvid, ma olen selline, mul on sellised unistused ja küsivad, kas sa saad kuidagi aidata. Ausus mulle meeldib.
Malles on seda siirust ka omajagu. Öeldakse tavaliselt, et kui sa tahad nagu kaaslase kohta midagi õppida või aru saada, kas ta sobite, mine reisile. Sina tundsid Mallet poolteist tundi, enne kui temaga juba Aafrikasse läksid. Kas tuli mingeid teravaid olukordi ka ette?
Eks väsimust ikka oli. Siis me hoidsime eemale ka üksteisest või üleüldse tiimist, aga otseselt tülli ei läinud. Aga noh, ma ütlen, et eks üleüldse see oli... ma ei mäleta, millal Eesti teleajaloos selline risk on võetud. Et no üleüldse võtta nagu täiesti keskmine eestlane, kes ei ole kunagi olnud avalikkuse ees, kes selle kunagi reisinud ja siis paned ta saate üheks peategelaseks. Eks me kõik olime pabinas, aga kui ma nägin saatest esimest viieminutilist klippi, sain aru, et see risk õigustas end.
Et sul pidi olema ilmselt siis juba seal "Märgatud Eestis" saates, kus loo tarbeks kohtusite, mingi arusaam, et temas on see X-faktor olemas, mida sul vaja?
Temas oli see vahetu emotsioon, emotsionaalsust – ta väljendas ennast huvitavalt, ta reageeris asjade peale ja temaga oli lahe olla, lahe juttu ajada. BFM-is õpetatakse, saate juhtimist, stsenaristid mõtlevad karaktereid välja ja me leidsime sellise karakteri Balti jaama lihaletist – ta on nagu nais-Jõekalda!
Aga sina, Taavi, oled teles, seikled ringi võtetega seoses mööda Eestit, jõuad Aafrikasse ja raadiosse ka ja sul on ka pere. Kas sinu ööpäevas on rohkem tunde kui teistel? Või on sulle ajaplaneerimise kohta õpetatud mõni saladus, mida teised ei tea?
Tegelikult see ei ole üldse nii keeruline. Lihtsalt, kui sa ühe asja lõpetad, siis tuleb alustada järgmist.
Aga puhkehetk?
Ikka puhkehetki on ka vahel, aga tegelikult on nii, et tuleb oma vaimse tervise eest hoolitseda. Mul käis raadios alles Marta Pulk külas, kes rääkis sellest, kuidas tal ATH diagnoositi. Mul seda pole, aga on olnud ärevushäired ja asju. Kui sa oled võidelnud aastaid mingite probleemidega, mis segavad sul keskenduda sellele, mida sa tahad teha, kas või karjäärialaselt... Kui sa need kõrvaldad, siis saad sa keskenduda oma tegelikule potentsiaalile!
Kas sa käid regulaarselt psühholoogi juures?
Olen käinud küll. Hetkel ei käi, kuurid on läbi ka, aga tänu sellele ma oskan nagu märgata mingeid asju enda puhul näiteks kui on ohtu ärevusele või läbipõlemisele ja siis ma oskan natukene tagasi tõmmata! Aga tegelikult on nii, et inimestel on aega ja energiat palju, aga kui sa kulutad seda valedele asjadele – siis sul ongi selline tunne, et ma ei jõua mitte midagi teha. Aga sa suudad need ära elimineerida oma elust, siis on aega küll.
Taavi ja Malle seiklustele Aafrikas saab kaasa elada TV3 vahendusel alates 8. märtsist!