Kaisa Kuslapuu meenutab läbi lugude hetki lapsepõlvest: Lapsena kuulsin raadiost põhiliselt "Reanimatsiooni" albumi laule. Aga ka väljaspool raadiot: mu ema tsiteeris pidevalt nende laulusõnu igapäevasuhtluses, mitut rida kuulsin enne tema suust kui laulust endast. Ema ja ta sõbranna olid suured fännid.
Lapsepõlvest mäletan, et üldiselt laulis ema palju. Ka Singer Vingeri lugudest mingeid kindlaid kohti, mis haakusid mistahes koduse situatsiooniga."Sängselg silmast" täpsemalt refrääni "salasilm!" kohta. Seda parooli kasutas ta siis, kui oli tarvis midagi jälgida, sinna juurde käis ka väljendusrikas miimika. Mida see täpselt väljendas, pole ma täna kindel, aga see tundus lapsena küllalt salapärane. Või siis näiteks laulu "Gaasid" üles-alla hüppavaid fraase kuulis ka. Siin pole palju fantaasiat vaja, rahvast oli kodus palju.
Loe lähemalt festivali kohta SIIT
Ja noh, ma arvasin terve elu, et laul "Raha" algab sõnadega "Oh, kas see on raske saak", aga lihtsalt kopka-narratiivi mul (vabas Eestis sündinuna) ei olnud veel ajus siis, kui oma esimest taskuraha poodi kulutama läksin. Vist ema laulis seda möödaminnes, kui sendivirnasid lugesin. Tõesti, kõlab nagu "Oh, kas"!! Kuulake järele. Arvasin, et ema küsib retoorilist küsimust.
"Miks köögis lõhkusid nõud, kui sind suudlesin ma?" - fraas, mis jäi "Kodusõja" laulust kummitama. Ma alati kujutasin seda ette aktiivse taldrikute mahaloopimisena.
"Sa ära ära jahtu" - fraas "mis kaunis karvamüts" tundus mulle lapsena alati sarkastiline, aga samas mõjusid mulle mingil perioodil peaaegu kõik asjad sellisena. "Karvamüts" oli nii robustne sõna, peaaegu halvustav, et armastuslaulu esimestes ridades tundus veidi ohtlik.
Väiksena vist ei eristanud raadiost veel bände, lihtsalt teadsin, et aeg-ajalt laulab seal üks väga sisendusjõulise häälega inimene. Kui Hardi Volmer laulma hakkas, tuli kohe kõrvu teritada, tekst oli põnev ja humoorikas. Samuti sain Singer Vingeri abil teada, mida tähendab makulatuur.
Katariina Tirmaste tunnistab ka, et just Singer Vingeril on kindel koht tema lapsepõlvemälestustes: Veetsime perega oma suved Hiiumaal ja autosõitudel diagonaalis läbi saare mängis kõige suurema tõenäosusega Singer Vingeri roosa-kollane plaat. Plaadiga käis kaasas teatud salapära. Isa rääkis, kuidas Singer Vingeri nimi oli enne hoopis miski muu ja sekelduste pärast pidid nad uue nime all esinema hakkama ja.. Müstiline bändielu.
„Jumalaga puberteet“ võttis selle tunde plaadil olnud lugudest ehk kõige paremini kokku. Midagi minu eelteismelisele minale tundmatut oli laulus äsja läbi saanud. Miks ometi aga pärast esimest pidu, kas tõelised peod ei peaks just puberteedieas algama? Kujutasin ette, kuidas noor härrasmees, meri põlvini, hämaras silmapiiri poole vaatab. Veidi külm ja veidi nostalgiline.