Kuigi infarkti täpsed põhjused on pea iga inimese puhul erinevad, joonistuvad välja riskifaktorid. Kristjan tunnistab, et ka tema pole varem üleliia tõsiselt mõelnud, kuidas elustiil või halvad harjumused tema tervist pikas plaanis mõjutada võiksid. “Ega ma kunagi eriline spordimees pole olnud, pitsi pole sülitanud ja suitsupakist pole ka eemale hoidnud,” tunnistas ta.
"Tõelise Eesti mehe" kombel püüdis ta pitsitavat valu rinnus pikka aega ignoreerida, valuvaigistite või mugavama asendiga alla suruda. Lõpuks muutus valu aga nii tõsiseks, et kiirabi poole pöördumisest enam pääsu polnud ja kuklasse tekkis hirm - kas see ongi lõpp? Õnn, et Kristjan lõpuks nõustus, sest juba õige pea oli ta haiglas, arstide järelvalve all ning suundus erakorralisele südameoperatsioonile.
Kodus taastudes on tal korraldus võtta rahulikult - mitte muretseda, raskeid asju tõsta, pulsil ja vererõhul liialt tõusta lasta ning võtta ravimeid ja järgida tervisliku elustiili põhimõtteid. Reisisaated jäävad mõneks ajaks pausile, kuid kõikide eelduste kohaselt võiks Kristjan juba kevadel uutele seiklustele asuda. “Ma olen rahulikult võtmise maailmameister,” naeris ta, vastuseks muretsustele, kas tragi telemees suudab elutempot aeglustada.
"See mismoodi ümmardatakse praegu, jätab mulje, et kuulge kullakesed, ega see asi nii hull ka pole!" lõõbib ta. Asi on tegelikult aga naljast kaugel. "Tegelikult olen ma halb näide sellisest asjast, mis mul oli," arvab Kristjan, et kõigil nii õnnelikult ja edukalt ei lähe.
Kristjan saatis tema eest hoolitsenud kiirabitöötajatele ja arstidele-õdedele suured kiitused ja tänusõnad ning pani kõikidele Eesti meestele südamele, et iseennast diagnoosima ei hakkaks ning esimeste ilmingute või mure tekkimisel kohe arsti poole pöörduksid. Kristjan tunnistas morni tõde, et pärast infarkti läbielamist hakkas saabuma lähedastelt ja sõpradelt toetavaid kirju, milles paljud tunnistasid, et ka nemad on sama asja läbi elanud. Nende inimeste arv, keda sarnane mure on kummitanud, oli Kristjani meelest ehmatavalt suur.