Kontserdi peakorraldaja Henri Lindal sõnab päev enne sündmust Lauluväljakul, et ta ei muretse millegi pärast, kui siis vaid, et palju vihma ei sajaks, sest osaliselt on publikuala ka murul. Juba on ka õnneks kokku lepitud lauluväljakuga see, et muruplats haljastatakse uuesti ja korraldajate õnneks on tegu ka suve viimase suurema sündmusega.
Ettevalmistused sujuvad, vinge lava on paaegu et valmis ja juba reede õhtul saabuvad Buureni tiimi kaks liiget valgust programmeerima, et hämarduvas augustiõhtust kujuneks erakordne elamus. “Buureni tiim on väga palju heli osas ette andnud, ka lava kõrguse ja mis tingimused olema peavad ja kui palju valgust, aga lavalahendus on eestlaste disainitud ja väljatöötatud ainult selleks õhtuks. Siin saavad ka produktsioonimehed ka end teostada” räägib Lindal uhkusega eesootavast.
Miks aga asub lava Laulukaare taga alleel ja selle paigutus nii tavatu on? Lindal ütleb, et see on esimene harjutus millekski suuremaks tulevikus, ent milleks, ta täna ütlema ei soostu. “Varem või hiljem plaanime siia ühe suurema asjaga tulla, mis sisaldab ka lava selles positsioonis. See on vähendatud vormis proov. Meie eesmärk ei ole teha teist Õllesummerit ega midagi, mis juba tehtud on. Tahame maksimaalselt ära kasutada lauluväljaku parki,” ütleb Lindal ja kirjeldab, kuidas pargipuudki hämaras on valgustatud ja kõik saab olema taotluslikult teisiti, kui varem.
Kas aga ka eestlaste ostukäitumine on teisiti, kui varem ja annab ka piletimüügis tunda? “Piletihinnad on keskmiselt läinud 10% kallimaks, samas inflatsioon on olnud 20-30% – nii, et piletite hinnad ei ole selle juures suurt hüpet teinud võrreldes muuga. Fännitsiooni on müüdid 1500 piletit 135-145 euroga ja neid müüdi ju siis, kui peale Buureni polnud teisi nimesid veel väljagi veel kuulutatud,” ütleb Lindal, et pigem tasub väga rahul olla. “Ka VIP piletid lähevad alati ja nende hinnad on ju 200-300 eurot ja seal pole isegi lauda - ainult piletid!”
Samas tõdeb mees, et kõik oleneb vaatenurgast: “Kui vaadata, mis mujal maailmas kontserdipiletite hinnad teevad, siis ma arvan, et meil on okei. Mõni aasta tagasi oleks olnud mõeldamatu, et Adel müüb 800 000 piletit, millest kõige odavam on 180-350 eurot. See on aga see, kuhu see äri suundub, Veelgi olulisem aga, millega ma muidugi sõpru ei võida, on see, et kui on valida, kas maksta 30 eurot kuskil maakohas Eesti artisti eest maksta või 70-80 siin rahvusvaheliste tegijate eest suure produkstiooniga, siis ei saa siin olla mingit küsimust ju? Selles vaates on maailmatasemel artist ju suhteliselt odavalt käes,” ütleb Lindal, et kui niimoodi võrrelda, on pigem tegu soodsa diiliga külastaja jaoks, kes saab ühel õhtul näha kuut oma ala tipptegijat.
Kuigi 31. augusti show toob lauluväljakule mitmed nimekad tantsumuusikastaarid, tunnistab kontserdi pressiesindaja Gunnar Viese, et veidraid lavataguseid soove pole kellelgi neist. “See, et soovitakse taimset piima või midagi sellist, on tänaseks väga tavaline,” muigab Viese, et ei taheta ei kullast vetsupotte ega muud. “Buurenil oli küll kirjas, et elektriautod peavad olema ja sõidutame neid KIA EV9-ga,” ütleb ta, et seni on kõik sujunud. Seda on kuulda ka kõigi kümnete platsilolijate häältest - päike paistab, metall koliseb ja ka autojuht, kes peab vastu minema peagi ühele täna juba maanduvale artistile, on vana rahu ise: “Mul veel 45 minutit aega. Just vaatasin, et lend on graafikus,” ütleb ta ja arutab veel enne lennujaama poole liikumist läbi homse õhtu liikumisteekonna laualuväljaku ümbruses, kuhu oodata umbes 15 000 inimest.