"Kontrastse näitena võib tuua selle kui Ott Lepland käis Tais ja jõi ära kaks pudelit õlut, siis sellest tuli probleem. Meie puhul pigistatakse silm kinni, sest me oleme koguaeg sellised olnud. Vot see ongi see vahe: ühega ollakse harjutud, teisega ei olda. Me oleme need, kes me oleme ja rahvas on sellega harjunud ja meile võib-olla lubatakse natuke rohkem. Lüüakse käega ja ei hakata seda asja sorkima," mõtiskles Kristjan.
"Me proovime näidata igat riiki ja kohta kus me viibime, sellisena nagu see on, me ei tee midagi ilusamaks, ei räägi midagi koledamaks," arvas Teet. "Kui Kristjanile India palavus ja räpasus või mingid momendid või toidud ei maitse, siis ta ütleb seda. Ja sama kehtib ka minu puhul."
"Tõsi on see, et seeläbi võivad kohati mingid naljad neile inimestele, kes nendest riikidest on pärit mõjuda ebasobivatena või solvavatena," mõistab Teet vaatajate sensitiivsust teatud teemade suhtes. Selline avameelne arvamuse avaldamine on meestele teinekord päris kalliks maksma läinud. Näiteks meenutas Teet seika, mil Indiast pärit kokaga kohtudes, ähvardas viimane Kristjanile keretäit anda.
"Kristjanile ei sobinud India ja ta väljendas seda üpris värvikalt. Aasta aega pärast saadet olin mingil vabaõhu festivalil, otsin ühest India toidukohast midagi süüa ja seesama kokk, kes seda valmistas ütles, et ta nägi meie saadet ja ütles, et sina oled tore mees, aga see kellega sa reisid.. – kui teda näeks, siis annaks talle ühe hea keretäie tappa, sest ta ütles India kohta nii palju halbu asju," avaldas Teet.
Huumori ja kultuuriruumi mõistmine on igati peen kunst. Teet avaldas, et näiteks reisil Kasahstani julgeti Eesti publikule naljakat karakterit Boratit nimetada vaid kahekesi olles ning kõik sellekohased teemad tehti võimalikult delikaatselt ja omakeskis. "Tänaval ikka Borati särki selga ei tõmba. Sellega me ju selgelt ikkagi solvame neid, seega püüame leida mingi balanssi," rääkis Teet.
"Meelega ju kuskile kuhugi surkima ei lähe või kuhugi otsima selliseid kohti, et oi-oi vaadake, siin on nii õudne see asi ja too asi. See on lihtsalt meie matk ühest kohast teise, spetsiaalselt ei jõlgu me kuskil prügikastides. Näitame ja räägime sellest, mis tegelikult on," võttis Kirstjan kokku saatega eetrisse jõudva kogemuse.
„Kaks kanget Jaapanis“ alustab TV3s juba neljapäeval, 27.02 kell 20.30.