Maribel kirjeldab, et vanuses 10-14 oli ta väga ebakindel. Kuigi koolis esinemine keerukas ei olnud, ei tundnud ta end kunagi seda tehes mugavalt või hästi. „Nüüd on mu lemmikasi inimestele esinemine ja inimeste keskel olemine. Kui pole eneses piisavalt enesekindlust, on ka see esinemine poole halvem kui see olla võinuks,“ kirjeldab Maribel. Enesekindluse leidis noor lauljanna aja jooksul, kasvades ning avastades, et ühe inimese juures on kõige olulisemaks just see, et iseendaga sõbraks saad.
„See, et ma hakkasin endale meeldima, oli kohutavalt raske protsess,“ tunnistab Maribel. Tema enda meelest võttis see pikalt aega, kuid kõrvaltvaatajale tundub, et noor lauljanna on praeguseks leidnud endas enesekindluse, mida paljud jäävad jahtima elupäevade lõpuni. Hetkeks, mil Maribel pöördus osalema saatesse „Eesti otsib superstaari“, oli ta iseendale meeldima hakanud ning leidnud jõu vastupidiselt meelestatutele silma vaatamiseks.
„Noorena oli mulle oluline massi sulanduda. Et ma saaksin kõikidega läbi, meeldiks kõigile ja oleksin osa sotsiaalsest maailmast,“ rääkis noor lauljanna, et ebakindlust suurendas sunnitud sobitumine teiste loodud mallidesse. „Kui sain 15-16 hakkasin seda ümber pöörama. Hakkasin riides käima nii nagu tundsin, et mul on kõige mugavam ja ei mõelnud teiste arvamusele enam üldse,“ sõnas ta.
Maribel usub metafoori, mida tuuakse tihti näitena illustreerimaks mõistmist, et igaühe esmakohustus on enda eest hoole kandmine. Öeldakse ju, et kui oled lennukis ning alla langevad hapnikumaskid, tuleks see esmalt endale pähe panna, enne kui hakkad kedagi teist abistama. „Eriti meeldimise koha pealt – see, mida sa teiste arvamuse järgi teed, ei pruugi sulle mitte kunagi tagasi tulla. Kui meeldid iseendale tuleb see sulle alati tagasi. Läbi kõige!“
„Inimesed on sinus kindlamad kui oled ka ise endas kindel!“ naerab ta julgustavalt.
„Inimesed on sinus kindlamad kui oled ka ise endas kindel!“
Koduseinte vahelt leiab Maribeli siiski samavõrra rõõmsameelse ja energilisena. Sellisena tunnevad teda ka tema lähedased. Samas saavad kõige lähedasemad tutvuda ka selle Maribeliga, kelle päikselises taevas on pilvi, mille lahtumiseks toetavat õlga või lohutavat kätt vaja. „Kui oled avaliku elu tegelane, on negatiivsust väga palju. Eriti kui sa ei lähe inimestele peale ja mina ei lähe inimestele peale just seetõttu, et ma olen enesekindel ja positiivne,“ rõkkab ta. „See mingil hetkel ikka murrab. Ma siis olengi lihtsalt tund aega voodis ja nutan. Nutan ennast tühjaks ja siis lähen peegli ette. Vaatan endale silma ja mõtlen, et no milleks?“
Sellised momendid, mil anonüümsete kommenteerijate kriitika Maribeli kaitsemüürist läbi pressivad meenutavad talle aega, mil ta oli 13-14-aastane ning esmatähtis oli kõigile meeldida. „Mõtlen siis, et no miks ma teen seda endale!? Võtan ennast siis jälle kokku ja ütlen endale: nii need asjad ei käi, Maribel!“ lagistas ta heledalt naerda.
"Võtan ennast siis jälle kokku ja ütlen endale: nii need asjad ei käi, Maribel!“
Suurt rolli eluterve minapildi kujunemiseks on mänginud ka Maribeli vanemad, kellelt on ta palju õppinud ning loodab tulevikus veelgi enam neist eeskuju võtta. „Ema on mul täiesti uskumatu!“ itsitab ta. Tegelikult on Maribel oma emaga nõnda sarnane, et inimesed ajavad neid tihti telefonis segamini ning kõik on märganud, et ema ja tütar on sarnased nii kõnemaneeris, näoilmetes kui isegi tantsides. „Mul on väga, väga ilus ema. Ma loodan, et teab seda ise ka. Olen väga tänulik nende geenide eest, mis ma temalt sain,“ naljatleb ta, lisades, et on oma emaga nõnda sarnane, et ei oskakski enam, mille osas õppust võtta. „Võib-olla laste saamise osas,“ naljatleb ta.
Suureks eeskujuks on ka Maribeli isa, kes tegutseb ärimaailmas. Just tema ärilist vaistu ning professionaalset lähenemist noor lauljanna imetleb. „Ärimehe jaoks on kõige olulisem see, et ta suudaks otsuseid teha, mõnikord teistele mõtlemata, mis on äriliselt kasulikud. Seda ma tahaksin kindlast õppida: kuidas teha otsuseid, mis võivad teisi küll natuke mõjutada, kuid pean olema vahel ka omakasu peal väljas,“ kirjeldab ta.
„Meie perekonnaga ongi nii, et kõigile inimestele ongi meil raske meeldida. Me oleme kõik väga väljapidised ja lõbusad inimesed ja ka inimesed meie ümber on hästi energiat ja elurõõmu täis. Eestlased on natuke depressiivsed, olgem ausad. Neil ongi sellele raske pihta saada,“ lõõbib ta.
Kuna Maribel oli staarisaate eel värskelt jõudnud senise elu suurima enesekindluseni, tuli ka saate jätkudes teha enesega pidevat tööd ning võidelda kõhklustega. „Staarisaade on selle peale üles ehitatud, et sa pead inimestele meeldima, et sa saaksid selle võita. Kui aga loed hästi palju negatiivset enda kohta, siis mõtled, et kuidas ma jõuan siin saates üldse kuskile? Ja äkki ma ei olegi seda väärt kui inimesed nii räägivad? Sellest kohast on raske välja tulla, eriti kui oled koos teise osalisega kahekesi hotellitoas, ei saa õhtul pere juurde koju minna,“ tunnistab Maribel.
„See on ränk kogemus, aga hästi vajalik. Ma olen tänulik, et ma selle teekonna võtsin, sest see õpetas mind nägema veel rohkem positiivset iseendas,“ arvab ta. Suureks abiks on olnud ka raadio Sky Plus saatejuht ning „Naabrist parem“ kaassaatejuht Alari Kivisaar, kes on pika karjääri jooksul samuti kõiksugu kriitikaga silmitsi pidanud seisma. „Ta on mulle selgeks teinud, et sellest ei tohi välja teha, see on paratamatu. Ma olen nii noor ja tahan selles maailmas veel kaua viibida, seega seda tuleb kindlasti veel paju. Sellest peab üle olema ja see on fakt!“ sõnab ta enesekindlalt.
"Ma olen tänulik, et ma selle teekonna võtsin, sest see õpetas mind nägema veel rohkem positiivset iseendas!"
Selleks, kuidas olla enesekindlam on Maribelil suisa päris kindel valem ning pikalt mõtlemata jagab lahkesti seda ka teistega.
1. Kui sul on kodus peegel, alusta päeva sellega, et lähed seisad peegli ees. Leia endale kindlad kinnituslaused, mida öelda. Vaatad peeglisse ja ütled neid asju endale. Iga kord kui tunned enesetunnet langemas, tuleb kiiresti protsessi korrata.
2. Tee endale playlist, mis koosneb lugudest, mis panevad sind hästi ja väekana tundma. Maribel playlisti nimi on „Bad Bitch“.
3. Emotsioonide haripunktis on vaja ennast välja elada. Kui vaja, nuta tund aega, lase emotsioon vabaks. See aitab sul edasi minna.
„Inimese hing on tegelikult nagu portselanist nukk. Seda peab õrnalt ja hästi hoidma ning häsi hoolitsema selle eest,“ jätab Maribel lõpetuseks kõlama ühe ütlemata kauni mõtte.