Ain Boltovski sõnas, et idee sellise koosluse moodustamiseks tuli 1994. aastal temal. Selleks ajaks juba aastaid plaate keerutanud mees tundis, et oleks aeg ise ka midagi teha. “Ivarit ma tollel ajal kampa ei võtnud, ma ei mäleta enam, miks see niimoodi oli,” sõnas ta. Nimi DJ X sai pandud seetõttu, et kui esimene arg katsetus aia taha läheb, siis oleks võimalus enda seotust sellega eitada.
“Esimeseks looks sai valitud “Miniseelik”, mida ma ise tollel ajal väga teha ei osanud. Võtsin appi Meelis Meri, kes mingil imelikul põhjusel oli nõus tulema. Laenasime kellegi süntesaatori ja läksime Uku Toometi, kellel on praegu suur Orbital Vox stuudio, tema esimesse stuudiosse, mis oli tal Sauel kodus, mingil korrusel suures toas. Ja seal tegime sellest “Miniseelikust” esimese versiooni valmis,” meenutas Boltovski. Kartused osutusid asjatuks. DJ X “Miniseelik” sai korralikuks hitiks, küll aga tõdeb Ain, et praegu ta seda esimest versiooni enam hea meelega kuulata ei soovi. “Tehniliselt on ta üks suhteliselt lihtne, et seda saaks tänapäeval päris palju paremini teha, aga tollel ajal ei osanud seda kõike.”
Peagi võttis Boltovski kampa Männiku ja muusikat hakkas nende käe alt tulema nagu saeveskist laudu. “Järgmised hitid olid kohe “Russkaja vodka” ja “Laika”. Paljudele lugudele me ei kirjutanudki DJ X sinna taha, vaid tegime need remiksid ja mõtlesime, et kõik juba teavad, et Ain tegi ja Meelis Meri tegi. Aga siis me võtsime Lauri Laaguse kampa, kes Orbitalis töötas, ja tegime päris palju ikka tollel ajal seda muusikat. Esimesed asjad olidki need Mr. Happymen, Up N Downi “Naerata” ja siis need eelpool nimetatud Kuldse Trio asjad,” meenutas Männik.
Boltovski tunnistas, et sellel ajal isegi väga ei teatud, kui paljude hittide juures nende käsi mängus oli. “Terve hulk Eesti muusikat oli, mida me tegime, mida Ivar siin mainis. Mr. Happyman, Kuldne Trio, Marju Länik, Up N Down, Duubel+. Seal oli veel neid, keegi tänapäeval ei pane kokku, et seal taga olime meie, kes seda muusikat tootsid.”
Kui saabus uus aastatuhat, siis liikusid mehed eluga edasi. Eestis läks elu käima ja aina rohkem tekkis korralikke stuudioid, kus muusikat teha. “Selle üle oli ainult hea meel,” sõnas Männik. “Ühel hetkel selgus, et kõigil on kodus stuudio ja kõik teevad õudselt mussi ainult. Ain ütles, et tehku edasi seda muusikat, kui tahavad. Ma teen nüüd raadiot. Ja siis me töötasimegi raadios ja mängisime veidi plaate ka,” lisas mees.
DJ X astub taas lavale sel suvel Retrobestil. Milline meeste loodud bänd samuti üle väga pika aja lavale astub, sellest saad lugeda siit!
Kuhu ja kuidas tegid mehed Eesti esimese ööklubi? Kellega nad veel koostööd tegid? Sellest ja muust huvitavast saad kuulata allpool olevast heliklipist!