Alustuseks uuriti Peegi käest, milline näeb tema meediatarbimine üldiselt välja. “Mulle meeldib selline terviklik lai spekter, ma olen holistilise ehk tervikliku maailmavaate fänn,” vastas naine. Ta jälgib nii suuremaid Eesti uudisteportaale kui ka sotsiaalmeediat, kuulab erinevaid taskuhäälinguid. Aastatega on ta siiski õppinud rohkem valima sisu, mida ta tarbib. “Niimoodi, et panen hommikul käima kõik kanalid ja õhtul kinni, sellist taustalärmi on mul küll kordades vähem kui vanasti. Aga te teate omast käest, et kui sa töötad raadios või oled aktiivne ajakirjanik mõnes meediakanalis, siis sa peadki kogu aeg kõigega kursis olema,” vastas ta Marisele ja Raunole.
Kuid kas Peek hoiab ennast kursis ka seltskonnategelaste hingeeluga? Ta tunnistab, et eks iga inimene tahab vahepeal nn rämpstoitu süüa, kuid väga detailselt ta siiski näiteks Malluka ja BSH uudistesse ei süübi. “Seal on kindlasti toredaid tegemisi ja huvitavaid mõõtmeid, aga pigem huvitavad mind sellised eksistentsiaal-filosoofilised värgid ja maailma võimumängude jõujooned,” avaldas Peek.
Nüüd on aeg liikuda uudiste juurde, mis Ingrid Peeki käesoleval nädalal kõige rohkem kõnetasid. Ta rõhutas, et kuigi meedias on väga palju üliolulisi teemasid, siis ta ei hakka kordama uudiseid, mis kõikides kanalites iga päev jooksevad, vaid lähtus valikul rohkem enda isiklikest huvidest ja vaatevinklist.
Kolmandale kohale paigutas Peek uudise sellest, kuidas laupäeval on meil äge võimalus jälgida tavapärasest erinevaid taevaseid sündmusi. “Nimelt laupäeval, 29. märtsi lõuna paiku, näeb enamik põhjapoolkera elanikest osalist päikesevarjutust," sõnas Peek. Tallinnas kestab varjutus 29. märtsil ligi poolteist tundi: Kuu vari ilmub päikesekettale kell 12.51 ja varjutuse maksimum saabub kell 13.37. Vari lahkub kell 14.23. Kuu katab varjutuse ajal ligi 16% päikesekettast, seega terve maa pimeduse alla ei mattu. Peek paneb inimestele südamele, et nad mitte mingil juhul varjutust palja silmaga ei vaataks. "Varu endale vaatluseks näiteks tahmatud klaas või CD-plaat," soovitas ta.
Teisele kohale paigutab Peek humoorika uudise USA-st, kus peategelaseks on riigi president Donald Trump. Ta meenutab Trumpi valimiskampaaniat, kus mees suurtele rahvahulkadele esinedes lihvis oma killurebimisoskust ja huumorimeelt. Nüüd kasutas Trump seda oskust ära ja sai päris hea naljaga hakkama.
“Sel nädalal oli USA meedias üks selline lõbus killuke, kus pressikonverentsil küsis ajakirjanik Trumpilt: "Kuulge, kaks USA astronauti, Butch Wilmore ja Sunita Williams, kes olid orbitaaljaamas kaheksa päeva asemel üheksa kuud, ei saanud mitte mingit tasu ületundide eest. Nad olid 286 päeva kauem, kui planeeritud, ja oleksid pidanud saama ületunni tasu 5 dollarit päevas, ehk siis 1430 dollarit mõlemad, per face. Mida administratsioon plaanib teha?" Selle peale vastas Trump: "Keegi pole mulle sellest midagi rääkinud, aga kui vaja, siis maksan selle suurima hea meelega oma taskust kinni. Ma hoolitsen selle eest ja maksan selle ise ära, kui on vaja. See ei ole ju palju selle eest, mida nad pidid läbi elama." Ja lõpetas oma tiraadi sellega: "Ma tahaksin siinkohal tänada Elon Muski. Mõelge, kui meil teda poleks." See oli selline mõnus pirn, millega ta vastastele veel hagu hambusse andis. Ja muidugi meedia läks käima ja läks õnge selle provokatsiooniga,” vahendas Peek naljakat vahejuhtumit.
Esimesele kohale paigutas Peek uudise Egiptusest. “Itaalia Pisa ülikoolist pärit teadlane Corrado Malanga ja Šoti Strathclyde’i ülikooli teadlane Filippo Biondi koos grupi teadlastega väidavad, et nad on radaritega avastanud Giza püramiidide alt tundmatu ja tohutult suure maa-aluse rajatise. Nende mõõdetud elektromagnetilised signaalid näitavad, et püramiidide all võib paikneda lausa kaheksa suurt vertikaalset rajatist, mis on nagu silindrid või torud, sarnanevad sügavate kaevude või šahtidega ja moodustavad väidetavalt sellise keerulise süsteemi spiraalsete koridoridega, mis lähevad umbes 600 meetri sügavusele maa alla. Nende kaheksa torulaadse struktuuri all on veel massiivsemad struktuurid, mis väidetavalt ulatuvad isegi kuni kahe kilomeetri kaugusele maapõue. Nad kasutasid erinevaid mõõtmistulemusi ja modelleerimistarkvara ja lõid kolmemõõtmelisi kujutisi, mida nad ise kirjeldavad, et see võib olla võimalik maa-alune linn, mingi iidne müütiline linn, mida on otsitud ja millest on räägitud,” rääkis Peek.
“Ja see tekitas palju vahtu ja emotsioone. Paljud on vaimustuses, teised on täiesti rabatud, kahtlustavad, et asi pole päris nii, kuna teadlaste rühm ei ole oma uurimistulemusi veel üheski sõltumatult retsenseeritud teadusajakirjas avaldanud. Aga nad just tulid sellega välja, eks me näe, kuhu see siis jõuab,” sõnas Peek.
Millised uudised Peegile veel sel nädalal silma jäid? Milliseid vaidlusi on püramiidide alt leitu teadlaste vahel tekitanud? Sellest ja paljust muust huvitavast saad lähemalt kuulata allolevast heliklipist!