Eesti pank LHV sai hiljuti kätte litsentsi, mis lubab avada Londonis seni tegutsenud filiaali asemel kohaliku panga. “See on tõesti erakordne nädal meie jaoks, pika töö tulemusena on LHV Bankile väljastatud tegevusluba,” ütleb Kitter. Mehe sõnul oli filiaalina tegutsemisel omad piirangud, kuid nüüd on neil võimalus ehitada Ühendkuningriigis korralik pank.
Rauno Märks uuris, et kas loa saamisega kaasnesid ka mõned Suurbritanniale omased arhailise maiguga kombed, nagu parukas mehed ja suured pitsatid rulli keeratud paberite peal. Kitteri sõnul oli pangaloa saamine siiski pragmaatiline, kuigi ühiskonnas üldiselt on sajandeid muutumatuna püsinud traditsioone omajagu.
Eestlastel on Londoniga olnud ajalooliselt väga head suhted, juba esimese vabariigi ajal tegutseti seal edukalt. “Tegelikult on London olnud Eesti ettevõtjatele alati olnud oluline keskus, brittidega on meil alati olnud väga hea suhe,” sõnab Kitter.
Sel nädalavahetusel kroonitakse Suurbritannia kuningaks Charles, Kitteri sõnul ei jää ta tõenäoliselt viimaseks kuningaks. “Nii põnevaid karaktereid on tulemas sellest perekonnast,” sõnab ta ja lisab, et kuninganna matuste ajal seisid mitmed tema kolleegid järjekorras, et monarhiga hüvasti jätta. Seega on monarhia paljude kodanike jaoks siiski väga oluline traditsioon ja osa nende rahvuslikust identiteedist.
Kuigi London on väga kallis linn, siis on see ka suurte võimaluste linn. “Võimalused on suured, aga ka palgatase on suurem. Nii tööalaselt kui kultuurihuvi mõttes on London koht, kus on kohutavalt palju teha,” sõnab pangajuht.
Kuula kõigest lähemalt allpool olevast heliklipist!