Maris Järva muutus kohe skeptiliseks – midagi nagu ei lähe kokku, et Kivisaar kokku hoiab. Alari kinnitab, et nad hoiavad kokku küll. “Mida iganes!” ei taha Järva siiski Kivisaart uskuda. Mees kinnitab, et ta vaatab poes hindu küll. “Sõltub, mida ma ostan. Kui ma piima või kohukest ostan, siis ma tõesti ei vaata. Aga kui lähen juustu või vorsti ostma, siis ma hakkan juba vaatama, et mis seal toimub. Ja see ongi sellega seotud. See süsteem käib siis nii,” räägib Kivisaar.
Nimelt tulevad Kivisaarele postkasti toidupoodide sooduskampaaniate reklaamid, kus on kirjas, millised tooted on allahinnatud. Kivisaar elab Viimsis, kus on olemas Rimi, Maxima, Coop ja Selver. Tavaliselt teevad kõik poed kampaaniaid korraga. “Ja siis see näeb välja niimoodi, et naine võtab need lehed enda kätte ja hakkab kiirelt neid läbi töötama. Mina hüppan autosse, põrutan juba poe poole, siis naine ütleb, et ma saadan sulle esimesena Rimi pildid. Selge, ma panen esimesena Rimisse ja siis mulle tulevad asjad koos piltidega, mida ma pean ostma, et ma leiaks need kiiresti üles,” kirjeldab Kivisaar nutikat skeemi.
Seejärel põrutab Kivisaar järgmise poe poole, naine juba saadab talle Maxima pakkumised, mida mees peab ostma. “Umbes selline süsteem. See on küll natuke ülepingutatud, aga enam-vähem nii oligi eile.”
Kuid sooduspakkumised on praegusel ajal kuum kaup. Nimelt on Kivisaar märganud, et isegi kiirelt poodi kihutades on mõned asjad juba otsas. “Nüüd on läinud lahti selline möll. Tihtipeale sa lähed sinna poodi, mul oli nimekirjas mingisugune asi. Ja juba oli otsas. Nad saavad otsa,” imestab Kivisaar ja nendib, et inimesed jahivad sooduspakkumisi praegusel ajal hea meelega.
Maris Järva sõnab, et Kivisaar on justkui pensionär, kelle päevatööks on poodidest soodsa kauba jahtimine. “Aga te olete selles mõttes edus, et sulle tuleb juba hoo pealt info, sa oled juba roolis ja sõidad, sa ei pea busse vahetama,” naerab ta.
“Selle jutu lõpetuseks võin öelda, et kui sa tõesti lähedki ja ostad tarvilikke asju rohkem, siis on kokkuhoid ikka väga suur. Arvestades praeguseid toiduhindu,” sõnab Kivisaar lõpetuseks.
Maris Järva jääb siiski skeptiliseks. “Sinu puhul see ikkagi ei kehti. Kui mingi muu inimene nii teeks, siis on küll see kokkuhoid. Aga sa lähed järgmine päev kõige kallimasse kohta magustoitu ostma,” arvab ta.
Kivisaar kinnitab, et ta ei käi kõige kallimates kohtades ja samuti ei käi ta iga päev poes ning tule sealt kahe poekotiga tagasi. “Selline mulje on küll jäänud,” naerab Järva.