"Inimesel võib olla nii palju asju, kui ta tunneb, et tal on vaja. Ka minu kodu on vahel sassis, aga selleks ajaks, kui lähen magama, on kõik korras," tunnistab Pärkma. Kuidas käib aga Marie töö kliendi kodus, kus ta korrastamisabi pakub? "Tegelikult on nii, et on kaht sorti inimesi - neid, kes tahavad minuga koos korrastada ja mina suunan, kuhu ja kuidas paigutada. Aga on ka neid, kes ütlevad, et siin on mu köök, ma lähen teen teises toas asju või kodust ära ja loo mulle süsteem. Siis teen oma loogika järgi aga nii on raske inimest tundmata teha."
Kes ei tahaks, et tuba oleks korras? Me vist ei tunnegi sellist inimest. "Aga kui on lapsed, siis on see võimatu," ütleb Hirmo omast kogemusest. "See on võimalik!" kummutab Pärkma müüdi: "Ma olen oma lapsi kaasanud neid sellesse tegevusse. Soovitan lapsevanemal luua süsteem, kus igal asjal on kindel koht, sildistada või piltidega märgistada ja siis motiveerida last! Meil on näiteks nii, et kõik mis on maas, on prügi. See paneb lapsi väärtustama asju ja nende kohta."
Pärkma propageerib muu seas ka digiprügikoristust. Hirmo tunnistab seepeale, et tema telefonis on 9336 pilti, Marise omas 13 000. Mariel endal aga 2000. Kuidas aga selline süsteemsus saavutada digifailides või e-kirjakastis ja miks seda peaks üldse tegema? Kas tead, et sa ei pea selleks tervet ajalugu läbi sorteerima, vaid saad muuta oma süsteeme alates tänasest lihtsalt?
Kuula allolevast heliklipist ning ehk inspireerib see sindki korrastama oma elu nii füüsilises kui digimaailmas hallidel päevadel ja õhtutel!