Miks jälle kooli, Hirmo? "Aga miks mitte? Sest naljaga pooleks võiks öelda, et sel kevadel andsin ühes telesaates ("Õpe ei lõpe" - toim.) lubaduse kogu Eesti rahva ees, et jätkan. Tegelikult oli praegu on tunne, et võiks edasi õppida. Bakalaureus on kõrghariduse esimene ots ju vaid."
Armastatud raadiosaatejuht valis TalTechi majandusteaduskonnas õppekava juhtimine ja turundus. "Kui peenemalt seletada, siis on seal ka peaeriala, milleks valisin teenusedisaini. Pärast lõpetamist võin disainida kohvikut, e-teenust, sündmust või ka nähtust. Tootedisain on veidi teine, aga muus osas olen siis võimeline disainima kõike - kas või seda, kuidas Hommikuprogramm oma teenust pakub kuulajatele. See on suhteliselt uus valdkond, aga eesmärk on, et kuidas tarbija saaks parimat teenust ja kuidas pakkuja saaks maksimaalset kasu tarbija ootusi täites."
Hirmo hakkab õppima statsionaarõppes ning tunnistab, et kuna loengud ja seminarid on peamiselt õhtusel ajal, siis ilmselt tuleb õhtuseid unetunde veidi näpistama hakata. "Kui nominaalajaga lõpetada, siis peaks kahe aastaga hakkama saama. Ma üle nelja aasta ei taha kindlasti venitada, aga õnneks, kui kodus on alla 7-aastane laps, on ajapikendust ka võimalik saada lisa maksmata ja kuna sain ka riigieelarvelisele kohale, siis kasutan ära - võimalik et asjad muutuvad ajas, nii kasutan praegust hetke."
Reedel sisseastumistestile minnes ei tundnud Hirmo end sugugi suurepäraselt: "Olin ööl vastu reedet 3 tundi maganud, tegin ära Hommikuprogrammi ja läksin sinna viletsa olemisega. Polnud kindel üldse oma võimetes, sest ei jõudnud korrata ja ette valmistada midagi. 50 küsimust 60 minutit, aga nagu selgus, on ikka midagi kahe kõrva vahele jäänud."
"Huvitav, kas konkurendid olid nii kehvad või ma olin nii hea?" arutles tänases Hommikuprogrammis Hirmo, kes on ise veidi üllatunud ise, et sisse sai.
Täna Hommikuprogrammis ka sel teemal peatunud saatejuht muigas, et eks TalTechi ülikoolilinnaku sügisene pidu on üks põhjustest ka, miks ta sinna naaseda ostsutas. "Varsti võtad korraldamise üle ka," pakkusid Kivisaar ja Järva, ent Hirmo arvas, et enne tuleb see selgeks ikka õppida.
"Eks mina oma kõige esimesest ülikooliperioodist 90ndatel mäletan, et enam sai pidu pandud ja õppimisega vähem tegeletud. Sellesse aega jäi ka kevadine telekate allaviskamine ühika viiendalt korruselt. Aga tänapäeva telekad enam ei purune nii efektselt," tunnistab ta, et ajad ja ka tema suhtumine tudengipõlve ja haridusse on muutunud, ning nüüd fookuses teadmised.