21-aastasel Jamesil diagnoositi 4-aastaselt haruldane geneetiline seisund Angelmani sündroom, mis põhjustab arengulisi ja intellektuaalseid raskusi, mõjutab kõnet ja liikumist ning mõnel juhul tekitab ka epilepsiahooge. Nüüd, kui ta on juba täisealine noormees, seisavad tema vanemad küsimuse ees, kuidas tagada talle elupäevade lõpuni väärikas elu.
Colin Farrell rääkis Candis ajakirjale antud intervjuus oma hirmudest lähemalt. “See on keeruline, mõni vanem ütleb: “Ma tahan ise oma last hooldada.” Ja ma austan seda. Aga minu suurim hirm on... Mis siis, kui mul homme on südamerabandus ja hoidku jumal Kimil juhtub midagi? Mis siis Jamesist saab? Siis otsustab tema elu üle riik, ilma et meil oleks enam sõnaõigust.”
Just sellepärast soovivad Farrell ja Bordenave leida Jamesile sobiva koha juba nüüd, nende eluajal. “Me loodame leida koha, mis meile meeldib ja kuhu ta saaks minna nüüd, kui me oleme veel elus ja terved, kus me saame teda külastada ja teda endaga aeg-ajalt kaasa võtta.”
“Tahame, et ta leiaks koha, kus ta saab elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu,” jätkas ta. “Ta väärib paremat elu, kui mina talle kodus pakkuda suudan. Sellist elu, kus ta saab osa igapäevastest tegemistest – käia poes, rannas, muuseumides, kinos.”
Möödunud suvel rääkis Farrell ka ajakirjale People, kui tähtis on tema jaoks, et Jamesi koheldaks väärikalt. “Ma tahan, et maailm oleks Jamesi vastu lahke.” Ta tõi päevavalgele valusa murepunkti, et kui laps saab 21-aastaseks, kaovad sageli tugisüsteemid, mis olid olemas lapsepõlves. Sellest ajendatuna asutas Farrell ka Colin Farrell Foundation'i. Fondi eesmärk on toetada intellektipuudega inimesi ja nende peresid läbi hariduse, teadlikkuse, eestkõnelemise ja uuenduslike programmide.
Vaata allolevast videost, kui südantsoojendavalt Colin räägib oma pojast ja Colin Farrell Foundation'ist!