Unistuste reis sai ohtliku pöörde, kui putukahammustus keeras kõik pea peale. "Ühel pisikesel Indoneesia saarel oli sääsel hoopis teistsugused plaanid ja ta nakatas mind denguepalavikuga," selgitab Teller ootamatut haigestumist. Rasketel juhtudel võib denguepalavik vajada isegi vereülekannet.
Kuna saarel puudus haigla, siis pidid arst ja õed teda kolm korda päevas külastama, et tilgutit vahetada ja vereproove võtta. Mõne päeva möödudes muutus Telleri seisund kriitiliseks ning ta vajas haiglaravi. Ilma autode olemasoluta saarel viidi Katri esmalt elektritõukerattaga meditsiinipunkti. „Ühe käega hoidsin õest kinni ja teisega oma tilgutit õhus,“ meenutab ta ekstreemset olukorda.
Järgmisel hommikul transporditi ta sadamasse hobusega ning sealt paadiga juba suuremale saarele, kus asus helikopteriplats. "Sealt edasi viidi mind helikopteriga Bali haiglasse, kus veetsin terve järgmise nädala taastudes," sõnab Teller.
Õnneks on Katri tänaseks juba taastumas ning vaatab juhtunule tagasi üllatava positiivsusega. "Kummalisel kombel sain täpselt selle, mida soovisin: täiesti uue kogemuse. See oli minu esimene helikopterilend, mis pakkus reisi parimat vaadet ning sain unustamatuid mälestusi, õppetunde iseenda ja teiste kohta, uusi sõprussuhteid ja värskeid ideid," räägib ta suure tänutundega.
Sellest kogemusest ammutas Katri olulise õppetunni. „Kui sul pole raha reisikindlustuseks, siis pole sul raha reisimiseks. See oli kaugelt kõige kallim transport ja majutus minu reisi jooksul, kuid kõik kulud kaeti. Pole midagi väärtuslikumat kui tervis. Enda eest hoolitsedes hoolitsed sa ka inimeste eest, kes sind armastavad. Ära pane neid olukorda, kus nad peavad sinu vigade pärast raha hakkama koguma."
Lõpetuseks jagab ta oma kogemusest tulenevalt ka ühte praktilist nõuannet kõigile reisisõpradele: „Kasuta Aasias sääsetõrjet!"