Teet kirjeldab, et enne reisile minekut teeb ta külastatava riigi kohta põhjalikku eeltööd: loeb raamatuid ja blogisid, vaatab saateid ja videosid ning püüab veel külastamata riiki esmalt kaugelt avastada, et otsustada, mis võiks ka televaatajate jaoks olla kõige huvitavam või üllatavam. Loomulikult on roll ka sellel, et ekraanil nähtud kogemused oleksid autentsed ning annaksid edasi võimalikulot palju reisi tegelikku olemust ja õhkkonda. Läbi aastate on Teet saadud kogemuste najal aga muutunud pisut ettevaatlikumaks ning ekstreemseid otsuseid põhjalikult kaalumata enam ei tee.
Need on aga olnud õppetunnid, mida on saadud läbi isiklike kogemuste. "Need mingit laadi hirmud või juhtumised, tõsisemad, jäävad meie esimestesse reisidesse, kus me alles õppisime ja hakkasime aru saama, kuidas ja mida tuleb planeerida," tõdeb ta. Toona jäi näiteks detailideni läbi mõtlemata, mida tuleks arvestada reisil Lõuna-Ameerikasse.
"Viiendal päeval varastati meil kaamera," mäletab ta siiani suurt ehmatust ja kurba olukorda. "Toona olid kaamerad kallid ja suured. Tehnikat asendada üleöö, kuskil Ecuadoris ei ole lihtsalt võimalik. Raha oli veel vähem, palju vähem kui praegu. See on tõesti olnud üks suur juhtum, mis on juhtum," tõdeb ta.
Vargus pandi osava pikanäpumehe poolt toime pea meeskonna enda silme all. "Ühest rahvas täis bussis panime oma kaamera üles sinna, kus kotte kotiriiulil hoitakse. Pärast saime tagasi ainult koti, mis oli tühi. See oli suur ehmatus ja ogu oma järgmise Lõuna-Ameerika reisi, kuu aega, filmisime ühe väikese käsikaameraga. Selle kvaliteet oli 15 aastat tagasi üsna tagasihoidlik," tunnistab telemees.
"Ma olen õppinud, et me ei tohi teha liiga riskantseid samme, mida mina armastab vahel teha. Vähem selliseid ekstreemseid lükkeid," tuletab ta endale iga reisi eel meelde.
Milline olukord Indias tekitas Kristjanile suure šoki? Kuidas hoiab Teet töökorras oma oluliseimat töövahendit? Kas reisisaated on võtnud temalt isu reisimiseks? Vaata artikli päises olevast videost!