Mihkel Raud avameelselt kuulsuseihas naistest ja vaimsest tervisest: mul on igasuguseid häireid!
Mihkel Raud andis saates “Laser” Marii Karellile avameelse intervjuu, kus rääkis oma töönarkomaaniast, probleemidest vaimse tervisega ja naistest.
Mihkel Raud andis saates “Laser” Marii Karellile avameelse intervjuu, kus rääkis oma töönarkomaaniast, probleemidest vaimse tervisega ja naistest.
Mihkel Raud alustas oma karjääri muusikuna, kuid aastate jooksul on ta sellele lisaks tegelenud väga paljude erinevate asjadega. Kui Eesti taasiseseisvus, siis nägi Raud, kuidas varem jumala staatuses olnud muusikud jäid ootamatult töötuks. “Isegi Ivo Linnal ei olnud üheksakümnendate alguses Eestis tööd,” toob ta ühe näite. “Edu võti, olen ma aru saanud, seisneb selles, et sa pead ületama põlvkondi,” tõdeb Raud, kes praegu näiteks teeb TikTokis menukat sisu.
Marii Karell uurib, et kui tihti mõtleb Raud sellele, et ta on selle kõige jaoks juba liiga vana. "Kogu aeg mõtlen ja ma tean, et ma olen igasuguse jama jaoks juba liiga vana. Tegelikult on olnud aeg ja ma ei purska sinu ees nutma, aga ma olen olnud üsna kehvas kohas ja ma saan väga hästi aru, mida inimesed räägivad, kui nad kõnelevad sellest, kuidas nad on liiga töötades jõudnud kaunis tumedasse piirkonda."
Karell uuris, et mida Raud selle tumedasse piirkonda jõudmisega täpsemalt mõtleb. "Ma olin ukse peal, aga mul on mingisugune teatud intuitsioon, mis mind alati distsiplineerib ja ma sain aru, et uks on lahti ja kui ma veel paar sammu teen, siis tõenäoliselt läheb asi käest," rääkis Raud avameelselt. "Tõenäoliselt on töö tore asi, töönarkomaania on tore asi, aga sa pead oma vaimse ja füüsilise tervise peale ka mõtlema. Ja siis ma lihtsalt keerasin sealt ukse pealt tagasi."
“Mis oleks juhtunud, kui sa oleks läbi ukse astunud?” küsis saatejuht Marii Karell seepeale. “No arstid väidavad, et umbes kahe kuu pärast oleksin ma olnud olukorras, kus oleks läinud pool aastat kuni aasta, selleks, et üldse olla võimeline mingisugust tööd tegema,“ tunnistas Mihkel.
Mihkel Raud arvab ka, et lisaks muudele tervisehädadele, on tal histriooniline isiksusehäire. „See mul tõenäoliselt on. Mul on igasuguseid häireid, ma võin neist kõigist ka pikemalt rääkida, aga see on mul tõenäoliselt küll,“ avaldas ta.
Inimene.ee kirjutab, et histrioonilise (tähelepanu nõudva) isiksusehäire või selle tunnuste (hüsteerilised, histrioonilised omadused) all kannatavad inimesed tunnevad tihti end halvasti, kui nad ei ole teiste tähelepanu keskpunktis. Nad püüavad võita teiste inimeste tähelepanu, olles elavad, dramaatilised, võluvad või flirtivad. Enamasti meeldib neile väga publiku ees esineda. Kuigi nad on loovad, energilised ja näivad siirad, väsivad teised inimesed lõpuks nende enesekesksest käitumisest. Nad võivad olla ka valel ajal ja vales kohas seksuaalselt väljakutsuva riietuse või käitumisega. Inimsuhetes on neil kalduvus läheduse ja intiimsusega üle pakkuda. Näiteks võivad nad nimetada äsja kohatud inimest väga heaks sõbraks. Neile on iseloomulik hoogne zestikuleerimine ja eputav käitumine, liigne tunnete väljendamine, mõjutatavus, enesekesksus, oma soovide rahuldamine ja hoolimatus teiste inimeste vastu, nad solvuvad kergesti ja otsivad pidevalt tähelepanu, kiitust ja põnevust. Histrioonilisel isiksusel on tihti kattuvaid omadusi nartsissistliku ja ebastabiilse isiksusega.
Raud ei ole selle konkreetse probleemiga veel arsti juures käinud, mees arvab, et selleks on veel aega. Vaimset tervist aitavad korras hoida teraapia ja kliiniline psühholoog.
Saates tuli juttu ka kuulsusest ja naistest. Marii Karell uuris, et kuidas tunneb Raud ära naised, kes temaga ainult kuulsuse pärast suhelda soovivad. “Muidugi on naisi, kes otsivad sinuga ühendust ja kontakti selleks, et kuidagi seda kuulsa inimese lähedust kogeda. Kujutavad ette, et see kõik on jõle glamuurne. Esimene kuu ongi, aga teise kuu alguses hakkad sa ka nägema, et tegelikult on täitsa tavaline inimene. Laseb ka läbi une kõhutuult, ta kuidagi ei olegi väga teistsugune kui ülejäänud inimesed. Ja tüdineb sellest,” vastas Raud ja lisas, et tark inimene tuleb sellisesse suhtesse “väga tõsiste reservatsioonidega”.
Raual on ka oma nipp, kuidas aru saada, mille peal naine väljas on. Alguses kirjutab ta võimalike pruutidega ja hindab nende õigekirja. “Kui inimene kirjutab kirjavigadega, siis on rohkem põhjust samm tagasi asutada ja mõelda, kas ma saan siit edasi minna. Sa saad tegelikult aru, kas ta on sinust huvitatud, või tohutust glamuurist, mida iganes see Eestis ei tähenda. Sa saad sellest tegelikult väga kiiresti aru,” sõnas mees.
Kollase meedia tähelepanu Rauda ei häiri, ta on oma elus jõudnud sellisesse kohta, kus tal on sellest üsna ükskõik. “Minu mure algab sealt, kui inimene mind ja mu pruuti Istanbuli lennujaamas ei pildista ja seda Elu24-le ei saada. Nii kaua, kui see juhtub, on kõik okei.”
Mac Miller - Objects In the Mirror
Chris Isaak - Wicked Game
Nädala tegija
Kinovärgiga mandariin